Karelia ’44

Gra planszowa - Karelia '44

Ta pozycja to klasyczna strategiczne gra planszowa, w której obejmujemy dowodzenie nad jednym z dwóch sztabów: Armią Czerwoną lub fińskim wojskiem.

->> Sprawdź w Sklepie!

Karelia’44 nawiązuje do rekonstrukcji zdarzeń dotyczących Wojny Kontynuacyjnej mającej miejsce w latach `41-44 XX wieku. Zmagania dotyczą, więc potyczek dotyczących spornych terenów między ZSRR a Finlandią.

Jak przystało na sztabową planszówkę, która oferuje tylko dwie strony konfliktu mamy tutaj znacznie rozbudowane armie o miłym zróżnicowaniu co pozwala zagwarantować maksymalnie długą miodność podczas zmagań w tą grę planszową.

Moim zdanie dużym plusem tej planszówki, który rzadko mają podobne sztabówki, jest posiadanie dość przejrzystych i mocno uproszczonych zasad co pozwala pobawić się zarówno młodszym domownikom jak i osobom bez wcześniejszego doświadczenia w tego typu grach planszowych. Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć w podsumowaniu jest fakt, że w przeciwieństwie do innych „sztabówek” gra nie jest taka czasochłonna przez co nie nuży zbyt mocno. Jeśli te elementy Cię przekonują warto w nią z pewnością zainwestować.


Skomentuj grę planszową

You must be Zaloguj się by zostawić komentarz.

Galeria

Video